Vetëvaret 30 vjeçari i burgosur në Peqin, Naço shkarkon drejtorin e shefin e sigurisë

Vetëvaret 30 vjeçari i burgosur në Peqin, Naço shkarkon drejtorin e shefin e sigurisë

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka shkarkuar nga detyra drejtorin e burgut të Peqinit Fatos Veliaj si dhe shefin e sigurisë Filip Ulndreaj.

Shkarkimi i dy drejtuesve është bërë pasi një i dënuar është vetëvarur në ambientet e qelisë së burgut të Peqinit ku ai edhe vuante dënimin.

I dënuari Mario (Saimir) Ramaj 30 vjeç ishte ekstraduar nga Greqia dhe ishte i dënuar për vrasje, përdhunim dhe vjedhje me pasojë vdekjeje.

Ai ishte dënuar në vitin 2014 dhe kishte vuajtur dy vite dënimin e tij duke përfshirë këtu edhe kohën e paraburgimit.

Ramaj është vetëvarur në ambientet e qelisë me çarçafët që kishte në dhomë.

Ai është gjetur nga gardianët dhe është dërguar në ambientet e spitalit të burgut ku edhe ka ndërruar jetë më pas.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *