Vdes foshnja 1 vjeç, nën hetim mjekët e Elbasanit

Një fëmijë një vjeç ka ndërruar jetë sot në spitalin e Elbasanit. Ai u shtrua një ditë më parë në gjendje të rëndë, por me gjithë përpjekjet foshnja nuk ka mundur të mbijetojë.

Pas kësaj humbjeje tragjike familjarët kanë ngritur pretendimet për mjekim te pakujdesshëm. Për këtë çështje po merren në pyetje mjekët dhe personeli i spitalit.

Për momentin nuk ka persona të ndaluar pasi po kryhen veprime proceduariale.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *