Tiranë, sekuestrohen 6332 palë syze dielli, arrestohet për kontrabandë pronari

Janë sekuestruar nga Policia e Tiranës 6332 palë syze dielli, si dhe është vënë në pranga për kontrabandë pronari i tyre.

Në kuadër të operacionit të koduar “Porsche”, policia ka vënë në pranga shtetasin me iniciale H.T. i cili ka shmangur detyrimin doganor në vlerën 2.2 milionë lekë.

Materialet i janë referuar prokurorisë për veprën penale ‘Kontrabandë me mallrat e tjera’.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *