Skafi me 2 ton kanabis në Itali, ja kush është skafisti 19 vjeç nga Vlora

Skafi me 2 ton kanabis në Itali, ja kush është skafisti 19 vjeç nga Vlora

Një ditë më parë në Ferrara të Italisë u kapën dy furgona me 2 ton kanabis sativa që kishin mbërritur me një gomone. Në pranga është vënë një skafist vlonjat 19 vjeç. Sot është bërë publik edhe emri i tij.

Roland Rapi quhet shqiptari nga Vlora i arrestuar ditën e djeshme në Ferrara pasi sekuestrimit të 2 ton drogë që mendohet se vinte nga Shqipëria, ndërsa u shpallën në kërkim edhe tre persona të tjerë.

Sasia e drogës ishte ngarkuar në dy furgonë dhe bëhej fjalë për 2 ton marijuanë dhe 10 kg hashash, një pjesë në sasi të ngurtë e një pjesë në sasi të lëngshme.

Nëse kjo superngarkesë do të ishte hedhur në treg, prej saj do të përfitoheshin 20 milionë euro kesh.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone