Shqiptarët mbjellin kanabis edhe në Britani (foto)

Një shqiptar në Britani ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur duke kultivuar drogë.

Shqiptari kishte përshtatur një lokal të vjetër dhe të braktisur, në një ambient kultivimi të bimëve narkotike.

Fabrika për prodhimin e kanabisit është zbuluar nga policia në qytetin e Swindonit, në jugperëndim të Anglisë.

Emri i shqiptari të arrestuar nuk bëhet me dije, por gjatë kontrollit në ambjentet e kultivimit të kanabisit u gjetën 143 bimë narkotike.

Ai përveç akuzës për prodhimin e lëndëve narkotik, do të akuzohet edhe për futje ilegale në Britani.

Tani shqiptari ndodhet në paraburgim, teksa pritet në ditët në vijim t’i komunikohet masa e sigurisë.

lazarati-angli-1-780x439

lazarati-anglia2

lazarati-anglia1

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *