Shkodër, kanosi me armë xhaxhanë, ndalohet 51-vjeçari

Shkodër, kanosi me armë xhaxhanë, ndalohet 51-vjeçari

Një burrë i moshës 51 vjeçare është ndaluar nga policia e qytetit të Shkodrës, pasi dyshohet se ka kanosur me armë xhaxhanë e tij 79 vjeçar.

Burime nga blutë e këtij qyteti thanë se ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ndërsa për motive të dobëta, Naim Kurtaj ka rrëmbyer armën e gjahut tip çifte dhe ka kanosur xhaxhanë Sh.Kurtaj.

Autori dhe viktima janë të dy banues në fshatin Polvar në Malësinë e Madhe. Bë cilësinë e provës materiale u bllokua arma e gjahut, çifte teke, ndërsa materialet për këtë ngjarje i kaluan Prokurorisë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *