Sherr dhe ofendime ndaj gazetarit, pezullohet nga detyra polici, ‘nip’ i Haki Çakos

Sherr dhe ofendime ndaj gazetarit, pezullohet nga detyra polici, ‘nip’ i Haki Çakos

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako ka pezulluar nga detyra efektivin Emiljano Vasha.

Polici i komisariatit nr.4 është pezulluar pasi me herët ka bërë sherr me gazetarin e showbiz-it Olti Curri.

Policia e Shtetit e ka konfirmuar për pezullimin e efektivit Emiljano Vasha nga Drejtori Haki Çako.

Arsyeja e pezullimit lidhet me fjalorin e përdorur nga polici i komisariatit nr.4. Policia e Shtetit thotë se Emiliano Vasha nuk ka asnjë lidhje me drejtorin e policisë Haki Çako.

Por siç edhe shkruan vetë gazetari Olti Curri, Vasha e paraqiste veten si nipi i Haki Çakos, por burime nga policia e kanë mohuar këtë gjë, duke thënë se nuk është e vërtetë.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *