Qentë endacakë shënojnë viktimën e parë. Vdes një grua në Dibër

Një grup qensh kanë sulmuar dhe kafshuar deri në vdekje një grua në moshën 58 vjeçare, në fshatin Bllancë në Dibër.

Sipas një banori të fshatit, gruaja është sulmuar nga qentë dhe është dërguar në Spitalin e Përgjithshëm në Dibër, ku ka ndërruar jetë.

Banorët e këtij fshati dhe fshatrave tjerë ankohen nga prania e madhe e qenve endacakë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *