Protesta në Berat kundër Ramës. Policia i dhunon dhe arreston

Protesta në Berat kundër Ramës. Policia i dhunon dhe arreston

Edi Rama bashkë me ministrat e tij ka shkuar në Berat sot, ku nesër do të zhvillojë një mbledhje. Por Rama është pritur me protesta. Këto siç duket nuk i kanë pëlqyer dhe ka urdhëruar policinë për ti dhunuar dhe arrestuar.

Denoncimi është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha që ka publikuar edhe një video.

Ja çfarë shkrua ish-kryeministri në Facebook:

Rama pritet me protesta ne Berat. Policia nderhyn me dhune dhe arrestime! sb

“Pershendetje zoti sali jam nje punetor qe kam 10 vjet qe punoj ne guroret e malit te tomori protestuam paqesisht per bllokimin e punes por tani kan filluar arestimet ju lutem na ndimoni.”