Pranga shqiptarit të shpallur në kërkim për trafikim kokaine

Pranga shqiptarit të shpallur në kërkim për trafikim kokaine

Policia greke ka arrestuar një doganën e Kakavijës një shqiptar i cili ishte në kërkim me urdhër arrest Evropian.

Ai kishte kaluar palën shqiptare dhe është ndaluar nga policia greke ne tentative për tu futur në Greqi.

Shqiptari 56-vjec, i kërkuar me urdhër evropian arresti nga autoritetet italiane për trafikimin e 5 kg kokaine, ngjarje e ndodhur në vitin 2000 ne Bergamo, Itali.