Policia kontroll në Skrapar, asgjëson 542 rrënjë kanabis; ndalohet kryeplaku i fshatit

Policia kontroll në Skrapar, asgjëson 542 rrënjë kanabis; ndalohet kryeplaku i fshatit

Në fshatin Gurazezë të Skraparit, në pyllin e Gjonbashit, në toka të hapura rishtas u gjetën të kultivuara 542 rrënjë kanabis sativa.

Policia bën me dije se bimët ishin të kultivuara nga 1 deri në 3 bimë në një gropë dhe varionin nga 15 deri në 45 centimetra lartësi. Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies.

Seksioni për krimet ka bërë ndalimin e shtetasit Sefer A., 64 vjeç, banues në fshatin Gurazezë, me detyrë kryeplak i fshatit, për moskallzim krimi.

Vijojnë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *