Plas sërish tritoli. 10 kg tritol për të shembur një ndërtesë në Sarandë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të realizojë sot në Sarandë shembjen e një ndërtese në Sarandë me shpërthim të kontrolluar. Operacioni i IKMT është në mbështetje të bashkisë së këtij qyteti për realizimin e projektit për ndërtimin e rrugës nr.5, loti 2 dhe 3.

Objekti ka katër kate mbi tokë dhe një kat nën tokë, me një sipërfaqe të përgjithshme prej 400 metër katrorë. Në trupin e objektit janë hapur 200 vrima dhe do të vendosen 10 kilogramë lëndë eksplozive c4.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *