Nis aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Lalëzit

Nis aksioni për prishjen e ndërtimeve pa leje në Gjirin e Lalëzit

Inspektorati i Kontrollit dhe Mbrojtjes së Territorit, IKMT ka ndërmarrë ditën e sotme një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në zonën e Gjirit të Lalëzit.

Në një prononcim për mediat drejtoresha e IKMT, Dallëndyshe Bici u shpreh se nuk do të tolerohet më asnjë shkelje e bizneseve në kurriz të mjedisit dhe turizmit.

“Mesazhi ynë për biznesmenët e ndërtimit është i qartë; një centimetër më shumë jashtë lejes dhe do humbisni shumë.

Për 5 lekë më tepër bëjnë shkelje duke dëmtuar vendin. Shqipëria, mjedisi dhe turizmi nuk mund të humbasin”, u shpreh Bici.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *