Mbytet një tjetër turist i huaj në bregun shqiptar, këtë herë në Kavajë

Mbytet një tjetër turist i huaj në bregun shqiptar, këtë herë në Kavajë

Deti shqiptar duket se sivjet është duke marrë shumë jetë. Një tjetër turist i huaj ka humbur jetën pasditen e djeshme.

Burime nga policia janë shprehur se mbrëmjen e djeshme rreth orës 19:45, ka ardhur një telefonatë për një qytetar pa ndjenja në bregun e plazhit të Golemit.

Në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe ambulanca. Nga verifikimet paraprake ka rezultuar se ka ndërruar jetë sllovaku Beres S., 66 vjeç.

Sipas deklarimeve të bashkëshortes, shtetasi i mësipërm ka konsumuar një sasi të madhe alkooli dhe është futur në det për të notuar.

Nga verifikimet paraprake nuk rezulton të këtë shenja dhune.

Grupi hetimor po vazhdon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të ngjarjes.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *