Maskat rikthehen sërish. Grabisin pikën e karburantit në Shijak

Dy persona të maskuar dhe të pajisur me thikë, kanë kërcënuar punonjësin e një pike karburanti në Shijak dhe kanë marrë një shumë parash.

Pak pas mesnatës së kalaur në fshatin Xhafzotaj, Shijak, dy persona të maskuar nën kërcënimin e thikë, kanë arritur ti marrin 12 mijë lekë të reja punonjësit të një karburanti, T.K. 62 vjeç, banues në Shijak.

Menjëherë pas grabitjes të dyshuarit u larguan, duke humbur gjurmët. 62- vjeçari bëri denoncimin në polici duke treguar gjithë ç’kishte ndodhur.

Lidhur me këtë ngjarje materialet ia kaluan Prokurorisë për veprën penale “Vjedhja me dhunë në bashkëpunim”.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *