Lul Berisha flet për Shullazin: Nuk kam lidhje, ai u pagua 200 mijë euro për të më vrarë

Lul Berisha flet për Shullazin: Nuk kam lidhje, ai u pagua 200 mijë euro për të më vrarë

Pas raportit se banda e Lulzim Berishës dhe Emiljano Shullazit janë bashkuar dhe kanë rritur aktivitetin e tyre kriminal, vjen edhe reagimi i parë.

Në një intervistë për “Shqiptarja.com” Lulzim Berisha shprehet se nuk ka asnjë njohje me Shullazin.

Sipas tij, emrin e Emiljano Shullazit ai e ka hasur për herë të parë në procesin gjyqësor kundër tij në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku bashkëpunëtori i drejtësisë, Adriatik Coli, ka pohuar se kundërshtarët e tij e kishin kontraktuar Shullazin si individ për ta ekzekutuar Berishën, kundrejt një pagese prej 200 mijë euro.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *