Llalla: Ndryshimet në Prokurori, në funksion të mirëorganizimit

Kryeprokurori Adriatik Llalla nga qyteti i Elbasanit ka folur për ndryshimet e fundit në Prokurori.

Ai shpjegoi se ndryshimet e bëra pas analizës vjetore, janë bërë në ato drejtori ku janë vërejtur probleme. Sipas tij, ndryshimet në stafin e këtij institucioni janë normale dhe funksion të mirorganizmit të punës.

Llalla foli edhe për dekriminalizimin.

“Jemi në proces verifikimi, kemi krijuar strukturë të posaçme”, tha ai.

Kryeprokurori Llalla ndodhet e Elbasan, ku po inspekton punimet në godinën e re të Prokurorisë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *