Lezhë/ I burgosuri tenton vetëvrasjen në qeli

Lezhë/ I burgosuri tenton vetëvrasjen në qeli

Një i burgosur ka tentuar vetëvrasjen në ambientet e qelisë ku ndodhej prej disa kohësh, në burgun e Shënkollit në Lezhë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02.55 gjatë natës së lënë pas, ende pa zbardhur e marta. Në ambientet e brendshme të burgut, në dhomën e tij, 44-vjeçari F.K., banues ne Zejmen Lezhë, dyshohet të jetë vetëplagosur me një send të mprehtë të prodhuar në mënyrë artizanale.

Ai është u lënduar në pjesë të ndryshme të trupit, nën kushtet e rënduara psikologjike, ndërsa aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës Tiranë, në gjendje të rëndë.

44-vjeçari ndodhej në qeli, pasi ndaj tij Gjykata e Lezhës në 14 korrik ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *