<!--:al--> Klement Çala arratiset nga burgu i Trikalas<!--:-->

<!--:al--> Klement Çala arratiset nga burgu i Trikalas<!--:-->


Policia greke ka përforcuar shërbimin në Janinë, Kakavijë dhe Igumenicë, pas të dhënave të marra se shqiptari Klement Çala i arratisur nga burgu i Trikalas është nisur drejt kufirit shqiptar.

Mësohet se i arratisuri nga burgu ka grabitur ditën e djeshme një sasi të madhe parash në një bankë pranë Larisës, së bashku me një person tjetër.

Mjeti me të cilin ai u largua pas grabitjes, u gjet i djegur nga policia.

Klement Çala është pjesë e grupit prej 11 të burgosurish që u arratisën në mars nga burgu i Trikalas, pas një trazire të armatosur që u zhvillua në burg, ku mbetën të plagosur dy oficerë burgu.

Ngjarja filloi kur dy furgona iu afruan burgut dhe personat që gjendeshin në to, qëlluan mbi oficerët e kullës së vrojtimit. Ndërkaq, një grup të dënuarish nga krahu C, ku ndodheshin të burgosurit shqiptarë, prenë me sharrë hekurat e qelisë dhe dolën në tarracë duke qëlluar me armë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *