Janinë, 2 grekë dhe 1 shqiptar kapen me 1.5 kg heroinë

Janinë, 2 grekë dhe 1 shqiptar kapen me 1.5 kg heroinë

Një sasi prej 1.5 kg heroinë është sekuestruar nga policia greke, ndërsa në pranga kanë përfunduar tre persona, njëri prej të cilëve shqiptar.

Drejtuesi grek i mjetit nuk i ndaloi policisë për kontroll, por përfundimisht u neutralizua ne aksin rrugor Janine-Prevezë,shkruan oranews.

Policia sekuestroi drogën, 800 euro dhe 7000 leke.