Itali/ Pranga dy shqiptarëve u kapën me kokainë

Itali/ Pranga dy shqiptarëve u kapën me kokainë

Dy shqiptarë janë arrestuar në Perugia të Italisë, pasi u kapën me sasi të konsiderueshme droge. Siç raportojnë sot mediat loakale, janë sekuestruar thuajse 2 kilogramë e 200 gramë kokainë. Dy shqiptarët e arrestuar (identiteti i të cilëve nuk bëhet i ditur) akuzohen për posedim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Njëri prej tyre është i njohur për autoritetet, pasi më parë ka qenë i dënuar. Pikërisht ai është pikasur nga efektivët teksa lëvizte me një makinë me shpejtësi të lartë. Pasi u ndalua nga efektivët, në makinë u gjetën dy paketime me 2.225 kg kokainë, e fshehur në tapicerinë e sediljeve të pasme, shkruan Syri.net.

Kontrollet e mëtejshme kanë zbuluar drogë në dy nga apartamentet që ai përdorte. Konkretisht, janë gjetur 47 zarfe me disa gramë kokainë, thuajse 7.000 euro që dyshohet se janë përfituar nga aktiviteti i paligjshëm i shitjes së drogës, një celular dhe materiale të tjera që shërbenin për paketimin dhe peshimin e drogës.

Gjatë bastisjes në dy apartamentet, efektivët arrestuan edhe shqiptarin e dytë, i cili kishte akses të plotë në këtë pronë dhe që u përpoq të arratisej pasi pa karabinierët.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *