<!--:al-->Familjarët: Begzim Isa është dhunuar<!--:-->

<!--:al-->Familjarët: Begzim Isa është dhunuar<!--:-->

Familja e Begzim Isës, 19-vjeçarit të akuzuar për përpjekje trafikimi për një 8-vjeçar, denoncon dhunën ndaj tij. Sipas së motrës, uniformat blu po dhunojnë fizikisht dhe psikologjikisht familjarin e tyre për të pranuar rrëmbimin e zhdukjen e Bleonës. Ata pretendojnë se ai nuk ka gisht në ngjarje.

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i Policisë së Kukësit, e cila ka mohuar ushtrimin e dhunës ndaj të riut nga fshati Orgjost.

Madje tashmë policia nuk e ka në ngarkim Begzim Isën, pasi ai po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Të hënën Gjykata e Kukësit dha masën e sigurisë “arrest me burg” për 19-vjeçarin, duke e cilësuar të ligjshëm arrestimin e tij.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *