E rëndë në Misto Mame/ Dëgjohet shpërthim i fuqishëm, zjarrfikësit e ambulanca në vendngjarje

E rëndë në Misto Mame/ Dëgjohet shpërthim i fuqishëm, zjarrfikësit e ambulanca në vendngjarje

Nje shperthim i fuqishem eshte degjuar rreth ores 19:30 ne lagjen e re ne Misto Mame, prane Kombinatit. Menjehere rruga Thoma Koxhaj eshte mbushur me njerez dhe ambulanca e zjarrfikesit kane ardhur ne pak minuta ne vendngjarje.

Ende nuk dihet se cfare e ka shkaktuar shperthimin e fuqishem qe u degjua dhe alarmoi lagjen. Shperthimi ka ndodhur ne katin e 6 te nje pallatit. Ekspertet e policise ndodhen brenda apartamentit. Nderkohe qe deshmitare thone se familjaret fatmiresisht nuk ndodheshin ne banese ne momentin e shperthimit.

Dyshohet se shkak i shperthimit mund te kete qene nje bombul gazi.

Civitas. al ju sjell foto ekskluzive nga vendi i ngjarjes.