Burri 46 vjeç tenton të vrasë bashkëfshatarin për një fjalë goje, detyrohet të fshihet nga Policia

Burri 46 vjeç tenton të vrasë bashkëfshatarin për një fjalë goje, detyrohet të fshihet nga Policia

Një burrë nga fshati Zajs i Kurbneshit me iniciale D.A, 46 vjeç, ka dështuar në tentativën e tij për të vrarë një bashkëfshatar, V.A. 52 vjeç.

Sherri që ka pasur me të ka qënë për motive të dobëta. Pas këtij dështimi, ai ka ikur nga shtëpia dhe është fshehur ndaj Policia e Lezhës e ka shpallur në kërkim.

D.A akuzohet tani për veprat penale “Vrasje me dashje e mbetur në tentativë” dhe ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake”.

Category Kronikë

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *