Berisha: Rama ndalo bandat! Shoferi i kryebashkiakut presion për të votuar PS-në

Berisha: Rama ndalo bandat! Shoferi i kryebashkiakut presion për të votuar PS-në

Ish- kryeministri Sali Berisha vijon të denoncojë rastet e dhunës dhe kërcënimit për zgjedhjet e ditës së dielë.
Sipas një mesazhi të mbërritur në adresë të Berishës bëhet me dije se shoferi i kryebashkiakut socialist të Pukës u bën presion njerëzve në orët e vona të mbrëmjes për të votuar PS-në.

Postimi i Berishes:

Edi Rama, ndalo bandat!

Puka ne dore te bandave:

– Banda e kryetarit te Bashkise Puke

-vendos postblloqe pas mesnate dhe

-ushtron presione tek kalimtaret per te votuar PS.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.

I bej thirrje prokurorise se shtetit te ndeshkoje me forcen e ligjit keta bandite te mbeshtetur nga policia. sb

“Pershemdetje zoti Berisha,nepermjet jush dua te pyes ministrine e rendit a ka polici ne qytetin e Pukës ??!!! E bej kte pyetje pasi mbreme rreth ores 2 te nates ne vendin e quajtur “qafë çelë” jane ndaluar dhe kontrolluar makina të qytetarëve të ndryshem nga shoferi i kr.te Bashkisë Puke Sokol Frroku me banden e tij duke e bere presion qe te votojne Ps-në!!! Po mos te kete shtet te marrin masa vete njerezit…….te lutem anonimatin.”

Category Kronikë

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *