Atentati në Tiranë, arrestohet i dyshuari

Atentati në Tiranë, arrestohet i dyshuari

Një 24-vjeçar u arrestua nga Policia e Tiranës pasi dyshohet se është autor i plagosjes së ndodhur pak para mesnate në zonën e Babrrusë, në periferi të kryeqytetit.

Ladimir Kallja akuzohet se rreth orës 23:50, në lagjen Shpat, pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me pistoletë U. M., 35 vjeç, banues në Tiranë. Ky i fundit është plagosur në këmbë dhe ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një armë zjarri pistoletë TT e cila rezulton të jetë pa leje nga autoritete.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *