Aksident në Itali, në gjendje të rëndë dy fëmijë shqiptarë

Aksident në Itali, në gjendje të rëndë dy fëmijë shqiptarë

Një familje shqiptare është përfshirë në një aksident të rëndë ndërsa ishin duke udhëtuar me makinën e tyre në autostradën e Villafallettos në Saluzo.

Makina e drejtuar nga një burrë shqiptar është përplasur me një tjetër makinë, ku kanë mbetur të plagosur drejtuesi i mjetit, bashkëshortja e tij dhe dy fëmijët 10 dhe 7 vjeç.

Policia raporton se familja shqiptare është dërguar menjëherë në spital, ndërsa gjendja e dy fëmijëve, e djalit 10 vjeçar dhe e vajzës 7 vjeçe është e rëndë.

Ndërkohë që në mjetin tjetër ndodhej një çift i ri, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën pasi kanë marrë ndihmën e parë në spital.

Category Kronikë

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *