Aksident i rëndë në Durrës, vdes i riu, plagoset një tjetër

Aksident i rëndë në Durrës, vdes i riu, plagoset një tjetër

Një aksident me një të viktimë ka ndodhur në periferi të Durrësit, mbrëmjen e sotme.

Viktima ka mbetur E.Xh. 25 vjeç dhe është plagosur Xh.B.23 vjec, të dy banues në Karec.

Aksindeti

Rreth orës 21:30, në Maminas, E. B., banues në Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me një motorçikletë, me drejtues shtetasin E.Xh. 25 vjec, dhe pasagjer Xh.B. 23 vjec.

Fatkeqësisht, drejtuesi i motorçikletës ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak Tiranë, ndërsa pasagjeri i motorçiketës ndodhet në Spitalin Rajonal Durrës jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i mjetit tip “Benz” ndodhet në ambientet e Komisariatin e Durrësit, dhe po pyetet rreth rrethanave të ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *