Vret të bijën se mungoi pesë orë, ligji nuk e dënon

18-vjeçarja Komal Bibi, është vrarë nga babai i saj vetëm se nuk tregoi se ku kishte qenë pesë orë gjatë ditës.

Ngjarja ka ndodhur në Pakistan dhe akoma nuk dihet vendndodhja e vrasësit. Mirëpo babait të vajzës së vdekur, i mjafton vetëm të shpjegojë se të bijën e vrau për nder që të lehtësohet nga akuza e vrasjes.

Kjo ndodh pasi në legjislacionin e Pakistanit, vrasja nëse bëhet për çështje nderi është e justifikueshme dhe vrasësi nuk dënohet.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *