Tërmete, uragane dhe vullkane: “Janë fiks shenjat e fundit të botës”

Tërmete, uragane dhe vullkane: “Janë fiks shenjat e fundit të botës”

Në një periudhë kohore të shkurtër, bota është përballur me një seri katastrofash natyrore, siç janë uraganet e fuqishme që goditën SHBA-të dhe Amerikën Qendrore, disa cuname të vegjël që i pasuan ata, si dhe dy tërmete të fuqishme që ranë gjatë dy javëve të fundit në Meksikë.

Disa besimtarë të thekur kristianë thonë se këto janë shenjat e përpikta që paralajmërojnë fundin e botës duke marrë parasysh edhe vendosjen e planetëve në këtë periudhë.

Madje, ka prej tyre që besojnë se çfarë po ndodh në botë është pikërisht për shkak të afrimit të planetit misterioz “Nibiru”, i cili më pas, sipas tyre, do të përplaset me tokën.
Të gjitha këto janë hamendësime të avancuara, pasi deri më tani askush nuk ka dhënë një shpjegim të ngjashëm për atë që po ndodh.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *