Të “çmendurit” pas tatuazheve mblidhen në Sidnej (Foto)

Dashamirësit e tatuazheve u mblodhën në Sidnej të Australisë për ekspozitën më të madhe të artit trupor që quhet “Ekspozita Ndërkombëtare e Tatuazheve” dhe që u mbajt nga 11-13 mars.

Më shumë se 10 000 persona morën pjesë në këtë event. “Artistët janë shumë të lumtur që mund të punojnë me mijëra persona dhe t’i tregojnë talentin e tyre njerëzve që nuk kanë mundësi ta shohin”, thotë menaxherja e marketingut të ekspozitës, Rhiannon Kennedy.

Ajo shton se ky event po rritet nga viti në vit dhe njerëzit po e vlerësojnë artin e shpalosur aty.

Vitin e ardhshëm, ekspozita do të kthehet në Sidnej nga data 17 deri në 19 mars.

1457949500_tatu1

1457949510_tatu2

1457949521_tatu3

1457949533_tatu4

1457949544_tatu5

1457949553_tatu6

1457949562_tatu7

1457949573_tatu8

1457949582_tatu9

1457949592_tatu10

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *