Studimi, astronomët thonë se në Pluton mund të ketë oqean të ngrirë

Astronomët mendojnë se në planetin e Plutonit gjendet një oqean i ngrirë në sipërfaqe.

Ata kanë shqyrtuar me kujdes të dhënat e mbledhura nga anija kozmike “Nes Horizons”, dhe dyshojnë se tek ky planet misterioz mund të ketë oqean.

Plutoni është planet shumë herë më i ndërlikuar nga sa mendohej më parë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *