Sot eklipsi i plotë i Diellit

Oqeani Paqësor, Australia Verilindore dhe Indonezia ishin sot dëshmitarë të eklipsit të plotë të Diellit.

Errësimi i Diellit nga Hëna në këto vende arriti kulmin në orën 01:20 të mëngjesit të 9 marsit.

Fenomeni i rrallë kozmik nuk qe i dukshëm në Evropë.

Sipas NASA-s, eklipsi i plotë i diellit në Shqipëri dhe Evropë do të ndodhë në vitin 2027.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *