Projekti i “çmendur” i një hoteli në Alpe (Foto)

Arkitekti Armin Senoner, ka punuar për një ide të pabesueshme që kishte për të ndërtuar një hotel të ri në Apine.

I ndërtuar në një grykë 2000 metrave mbi nivelin e detit, hoteli do të ndahet në tre seksione në varësi të klasës së shërbimit që një mysafir zgjedh.

Siq ju mund ta merrni me mend, katet e sipërme janë për dhomat luksoze ndësa më të ulëtat për dhoma më të lira.

Në planin që Senoner ka gjithashtu parashikohet një qendër tregtare, teatro, një sallë muzikore, një kinema dhe palestër në të cilat përfshihen në projekt.

Projekti gjithashtu përfshin një tarracë të sipërme që do të lejojë mysafirët që të shohin pamje mahnitëse nëpër male.

Moti në Alpe shpesh mund të jetë i keq, por ndërtesa është projektuar për të funksionuar në të dy stinët si dimër ashtu edhe verë.

221955-R3L8T8D-1000-3

222005-R3L8T8D-1000-4

222055-R3L8T8D-1000-5

222105-R3L8T8D-1000-6

222155-R3L8T8D-1000-7

222205-R3L8T8D-1000-8

222255-R3L8T8D-1000-9

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *