Papa Françesku hap profil në “Instagram”

Papa Françesku ka hapur zyrtarisht profilin e tij në rrjetin social “Instagram”.

Kreu i Vatikanit është një ndër personazhet më aktivë në rrjetin social ‘Twitter’ në të cilën ndiqet nga 8.87 milionë njerëz.

Këtë vendim, Papa e mori menjëherë pas takimit me themeluesin e Instagramit. Ai i shpjegoi se imazhet dhe fotografitë mund të bashkojnë njerëzit përtej kufijve, kulturave apo gjeneratave.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *