Lajm i mirë: Nga nesër nis rënia e temperaturave

Lajm i mirë: Nga nesër nis rënia e temperaturave

Vala e të nxehtit që ka përfshirë vendin tonë do të tërhiqet mesnatën e sotme, duke sjellë një rënie të temperaturave me 7 – 8 grandë celsius.

Sipas Metoalb, edhe dita e sotme do të karakterizohet nga temperatura të larta, ndërsa meteorologët njoftojnë se vala e të nxehtit që ka përfshirë vendin tonë do të tërhiqet gjatë mesnatës së sotme.

Ndërkohë ditën e sotme vendi do të vazhdojë me kthjellime në bregdet dhe në zonat e ulta, ndërsa që në zonat malore lindore do të ketë vranësira kalimtare.

Edhe pse ka një rënie të lehtë temperaturash, termometri edhe ditën e sotme shënon 38-39 gradë celsius.

Category Civitas+

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *