Ky është Kampionati Botëror i Mustaqeve (Foto)

Thuhet se mustaqet kanë një ndikim të madh në paraqitjen e një burri dhe për këtë arsye mustaqet nderohen duke pasur një konkur botëror të dedikuar vetëm për to.

Burra mjekroshë nga e gjithë bota u bashkuan në Gjermani ditën e shtunë për të treguar modelet e tyre ekstravagante në Kampionatin Botëror të Mjekrës dhe Mustaqeve.

Kompeticioni, që u zhvillua në Shoemberg, tërhoqi më shumë se 300 pjesëmarrës.

Ky kampionat, që për herë të parë është zhvilluar në vitin 1990, ndërron vendin mikpritës çdo vit.

12036844_1185890264760681_8475054447543129634_n

12074697_1185890281427346_6300257063529445640_n

12079482_1185890344760673_8146262551263089243_n

12141745_1185890314760676_4027355971140648621_n

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *