Ky është festivali i ngjyrave (Foto)

“Holi” është një festival në Indi që simbolizon ardhjen e pranverës i njohur edhe si festivali i ngjyrave dhe festivali i dashurisë. Është një festival i lashtë religjioz Hindu i cili është bërë i famshëm me jo-Hindus në shumë pjesë Azisë Jugore, si dhe nga njerëz të komuniteteve tjera.

Nga këto fotografi shihet një mrekulli me ngjyra që përshkon trupat e njerëzve që kënaqen nga festivali i shumë dashur për ta.

Indi-2

Indi-3

Indi-4

Indi-5

Indi-6

Indi-7

Indi-8

Indi-9

Indi-10

Indi-12

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *