Kjo foto i kushtoi shtrenjtë dy vajzave

Pasi hodhën një fotot në Facebook dy vajza lesbike në Suedi, janë gjendur mes një grumbulli fyerjesh, kërcënimesh dhe komenteve negative nga homofobikët.

Pas hedhjes së kësaj fotoje, këto vajza e kanë pasur të pamundur të gjejnë një shtëpi me qera në të cilën kishin vendosur të jetojnë së bashku. Njëra nga vajzat u shpreh se, asnjëherë nuk e kishte menduar se njerëzit do të bëheshin kaq negativë, pasi Suedia është një vend që i respekton shumë të drejtat e njeriut.

lesbike_1

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *