Këto janë vendet ku vriten më shumë turistët

Sipas një raporti të vediave britanike, më shumë se 250 britanikë janë vrarë, ndërsa ata kanë qenë jashtë vendit, kryesisht për pushime, në katër vitet e fundit.

Pakistani është shpallur të jetë vendi më i rrezikshëm, me 37 njerëz të vrarë në mes të vitit 2012 dhe gushtit 2015.

Franca dhe Amerika ishin ndër pesë vendet e para me numrin më të lartë të vrasjeve, me rreth katër turistë të vrarë, në vit.

Ndër vendet tjera ku janë raportuar vdekje të britanikëve përfshihet edhe Tunizia, ku një sulm terrorist vrau dhjetëra turistë të pafajshëm në qershor të vitit të kaluar. Edhe Spanja është përfshirë në 15 vendet më të rrezikshme.

Shifrat, të marra në Ministrinë e Jashtme, kanë treguar një rritje qind 60 të numrit të vrasjeve britanike midis 2012 dhe 2014.

vrasjet

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *