Këto janë pesë bankat më të sigurta në botë (Foto)

Kontinenti Evropian mbetet shtëpia e bankave më të sigurta në botë, sipas një raporti nga ‘Global Finance Magazine’.

Studimi i ka krahasuar 500 nga bankat më të mëdha në botë dhe ka ardhur në përfundim që bankat më poshtë janë zgjedhur si më të sigurtat.

5. Bank Nederlandse Gemeenten

5-bank-nederlandse-gemeenten

4. L-Bank

1-kfw

3. Landwirtschaftliche Rentenbank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-zrcher-kantonalbank

 

2. Zürcher Kantonalbank

3-landwirtschaftliche-rentenbank

1. KfW

4-l-bank

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *