<!--:al-->Kanceri i mëlçisë, konsumi i kafesë ul rrezikun me 50%<!--:-->

<!--:al-->Kanceri i mëlçisë, konsumi i kafesë ul rrezikun me 50%<!--:-->

Konsumi i kafesë zvogëlon rrezikun e karcinomës hepatocellulare (HCC), lloji më i zakonshëm i kancerit të mëlçisë me rreth 40%, sipas një studimi të publikuar në “Gastroenterology dhe Hepatology” , faqa zyrtare e Shoqatës Amerikane të Mjekësisë Tretëse.

Anketa gjithashtu tregoi se tri doza kafe në ditë zvogëlonin rrezikun e kancerit të mëlçisë në më shumë se 50%.

Hulumtuesit nga Instituti i Kërkimeve Farmaceutike “Mario Negri” të Italisë, zhvilluan një meta-analizë të studimeve të publikuara 1996-2012, në lidhje me 3153 raste të kancerit të mëlçisë, për të përcaktuar efektin e kafesë mbi parandalimin e sëmundjes.

“Efekti i favorshëm i kafes kundër kancerit të mëlçisë mund të jetë për shkak të efektit pozitiv në parandalimin e diabetit, si faktor të rrezikut për kancer në mëlçi, ose efektet e dobishme të kafesë mbi enzimat e mëlçisë,” tha studiuesi Carlo La Veche.

Sipas studiuesve, megjithatë, është e vështirë për të përcaktuar nëse marrëdhënia midis konsumit të kafesë dhe kanceri i mëlçisë është shkakore, apo nëse kjo marrëdhënie është pjesërisht për shkak të faktit se pacientët me sëmundje vullnetarisht reduktojnë pa ndonjë shkak konsumin e kafesë.

Megjithatë parandalimi kryesor i kancerit të mëlçisë është vaksinimi alkool për hepatitin B dhe kontrolli i hepatitit C.

Këto tre hapa mund, në parim, të zvogëlojë më shumë se 90% ulje e kancerit të mëlçisë në mbarë botën.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *