Ja si kanë ndryshuar kufijtë e Europës gjatë 1000 viteve (Video)

Gjatë një mivjeçari, kufijtë e kontinentit të vjetër kanë ndryshuar më shumë se dhjetë mijë herë.

Një përdorues i YouTube ka bërë një animacion që tregon se si Evropa ka ndryshuar nga viti 1000 deri në vitin 2000.

Jase333 gjatë krijimit të animacion ka përdorë informacionet e gjetura në Historicalatlas.com dhe në njëmbëdhjetë minuta ka arritur të tregojë më shumë se dhjetë mijë ndryshim të kufijve shtetërorë.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *