Ja cili është qyteti më i shtrenjtë në botë

Sipas “The Economist Intelligence Unit”, Singapori për të dytën herë me radhë është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë.

Ajo e ka renditur Singaporin si qytetin më të shtrenjtë, para Cyrihut, Hong Kongu’t, Gjeneves dhe Parisit.

Londra ishte e gjashta, ndërsa Neë York-u vjen në vendin e 7-të, krahasuar me analizat që janë bërë në 133 shtete.

Qyteti më i lirë është Lusaka kryeqyteti i Zambisë e më pas vjen Mumbai në Indi.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *