Fundi i botës… çfarë po fsheh NASA

Fundi i botës… çfarë po fsheh NASA

Gjatë ditëve të fundit është folur shumë mbi fundin e botës, por si qëndron e vërteta.

Në youtoube qarkullon një video e publikuar nga NASA në të cilën thuhet se fundi i botës është shumë pranë. Këtë gjë e kanë pranuar nën zë edhe vetë shkencëtarët e NASA-s.

Megjithatë agjencia më e madhe hapësinore në botë në deklarata e saj zyrtare nuk e ka pranuar kurrë një fakt të tillë.

Por çfarë thuhet në videon e publikuar, e cila tashmë ëhstë bërë virale.

Në këtë video jepen të gjitha mënyrat se si do të jetë fundi i planetit tonë, duke filluar nga zombit dhe deri tek përplasja me një objekt gjigant të panjohur.

Teoria se Nibiru po afrohet me shpejtësi të tmerrshme drejt planetit tonë sa vjen dhe bëhet më e besueshme, pasi vetë NASA ka thënë se pas pak muajsh toka do të ketë kontakt me një planet gjigant, por pa theksuar nëse përplasja me këtë planet do të sjellë ose jo fundin e njerëzimit.

Një tjetër fakt interesant që e bën edhe më të besueshëm këtë teori është dhe një shkrim në Bibël, ku në vargun 8: 8 zbulesa tregon se bota do të përfundojë nga ndikimi i një trupi qiellor në fund të këtij viti.

Por, për sa kohë vetë feja deklaron se fundi i botës dihet vetëm nga krijuesi i saj, atëherë nuk duhet të shqetësohemi.

Share this...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *