Astronauti u rrit 5 centimetra pasi qëndroi në hapësirë

Trupi i astronaut Scott Kelly, i cili kthehet pas 340 ditësh nga universi ka pësuar ndryshime të mëdha.

Astronauti Kelly, është kthyer nga misioni i tij duke kaluar 340 ditë në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, dhe ka vënë re se është zgjatur për 5 centimetra.

Jeff Williams nga NASA ka thënë se Scott astronautët që qëndrojnë në hapësirë, me kohë ju rritet shtylla kurrizore.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *