Artisti përdori jashtëqitje për të krijuar portretin e Zuckerberg-ut

Artisti përdori jashtëqitje për të krijuar portretin e Zuckerberg-ut

Artisti dhe pirati kibernetikë nga Brooklyn, KATSU, përdori jashtëqitje për të krijuar portretin e shefit ekzekutiv dhe bashkëthemeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg. Portreti është shfaqur në një ekspozitë në Nju Jork, e titulluar “Kujto të Ardhmen”.

Sipas artistit, Zuckerberg e meriton të përqeshet, madje e quan atë një mutacion.Kjo nuk është hera e parë që KATSU përdor lirinë e tij si artist për të shprehur mospëlqimin ndaj Zuckerberg-ut. Në prill të 2013-ës, KATSU shpërndau nëpër Nju Jork piktura të Mark Zuckerberg me sy të zinj. Artisti tha për Gizmodo se ai ishte mërzitur me mënyrën sesi Facebook mbledh të dhënat e përdoruesit.

Comments

Ne i duam komentet
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *