Vendi

500 banorë pa rrugë e pa ujë, kryetari i bashkisë: S’kuptoj pse ankohen

Banorët e fshatit Mesaplik ankohen në Fiks Fare se nuk kanë rrugë dhe ujë të pijshëm. Rruga që të çon në fshat, nga segmenti kryesor i rrugës së lumit të

Spiunët mbushin administratën në Shqipëri, institucionet ku duhet pasur “kujdes”

Që nga data 1 korrik i vitit 2017 spiunët kanë ‘pushtuar’ zyrat e shtetit dhe kompanitë private, në kuadër të zbatimit të ligjit të sinjalizimit të korrupsionit. Vetëm në pak

Kundër qeverisë për tarifën e re në rrugën e Kombit, paralajmërohen sërish protesta

Qeveria prezantoi një ditë më parë paketën e negociuar për taksën në Rrugën e Kombit, e ndryshme për automjetet e vogla, autobusët dhe me lehtësira për banorët e Kukësit, por

Meteorologët paralajmërojnë: Stuhi dhe rebeshe shiu, ja parashikimi i motit për sot

Pas reshjeve të natës me stuhi dhe rrufe duket se e shtuna do të jetë me vranësira të shpeshta që do dominojnë të gjithë territorin. Më të dendura do të

Përmbytet Bashkia e Tiranës, shkatërrohet arkiva

Kreu i këshilltarëve të djathtë në Bashkinë e Tiranës, Kreshnik Çollaku ka denoncuar një skandal që po mbahet i fshehtë nga Bashkia e Tiranës. Sipas tij, nga shirat është përmbytur

Enver Robelli sulmon Shaqirin: Analfabet budalla, fëmijë i papjekur dhe i paedukuar

Ndërsa golat e Xhakës dhe Shaqirit kanë bërë krenarë mbrëmë të gjithë shqiptarët anëekënd Shqipërisë e kanë acaruar ekstremist serbët, ka edhe gazetarë së Enver Robelli që janë indinjuar egërsisht

Shqiptarët nuk besojnë më tek bashkëshortët, rriten martesat me kontratë

Shqiptarët po orientohen gjithmonë e më shumë drejt kontratave, duke mos ia lënë në dorë të nesërmen spontanitetit. Avokatët dhe noterët konfirmojnë se sot ka çifte në Shqipëri që po

Rilindja Urbane/ Belshi u ndërtua nga “Vëllezërit Hysa”, të cilët janë në burg

Projektet e “Rilindjes Urbane” kanë nisur të shfryhen! Pas pompozitetit të krijuar nga qeveria, tashmë këtyre fasadave ka filluar t’ju bjerë suvaja. Dhe, një ndër to, e paraqitur me mjaft

Presidenti i PE, Antonio Tajani: Unë i shoh në Shqipëri kampet e refugjatëve

Para samitit jozyrtar të BE për azilin që do të mbahet nesër, presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani thekson se stabiliteti i Europës varet nga Gjermania. Tajani përfytyron mundësinë e

VIDEO/ Ura e shembur si në ‘filma’ në Mamurras, mesazhi: Debatova me Gjiknurin…

Ura e Drojës në Mamurras, e shembur prej muajsh ende nuk ka filluar së rindërtuari. Ish-kryeministri Sali Berisha publikon një video të kryetarit të Forumit Rinor të PD-së në Mamurras,

VIDEO/ Natë e frikshme në Tiranë, ja ç’ndodhi në orën 3 pasmesnate

Bubullima, vetëtima dhe rrufe të shumta. Për më shumë se 30 minuta Tirana është përfshirë nga një situatë e pazakontë. Rreth orës 03:00 pas mesnate kryeqyteti dhe rrethinat janë përfshirë

Harrojeni plazhin në Shqipëri deri në fund të qershorit!

Nuk jemi në mes të Vjeshtës edhe pse asgjë nuk duket ndryshe. Ndryshimet klimatike, kanë bërë që Qershori të karakterizohet si një muaj me mot tropikal, ku mëngjesi nis me

“Gruaja nuk ishte si ma prezantuan, më çonte mua gabimisht sms-të e të dashurit”

Quhet Serian Stafa dhe është 27 vjeç. Ai vjen nga Shijaku dhe është babai i një djali tre vjeçar. Ndodhet sot në studion e emisionit “Me zemër të hapur” në

E sulmuan me acid në fytyrë, shqiptarja poston foton dhe jep mesazhin e rëndësishëm

Vilma Dule po shkonte në punë atë mëngjes, kur papritmas poshtë pallatit të saj një i panjohur e sulmoi duke i hedhur acid në fytyrë. Ngjarja në fjalë ndodhi në

VIDEO/ Sheshit ‘Skënderbej’ i shpërthejnë pusetat e ujërave

Nuk janë dashur shumë minuta shi për të nxjerrë të palarat e Tiranës nëpër rrugë. Por këtë herë shiu ka bërë që të shpërthejnë edhe pusetat e sheshit ‘Skëndërbej’. I

Era e fortë rrëzon pemën në rrugën e Kavajës

Era e fortë e shoqëruar me shi ka thyer një nga pemët në rrugën e kavajës. Pamjet vijnë ekskluzive për Civitas.al, drejtpërdrejt nga vendngjarja. Era e fortë është shoqëruar me

VIDEO-FOTO/ Një rrebesh shi përmbyt Tiranën. Ja pamjet

Ka mjaftuar një rrebesh shiu për të rikthyer përmbytjet në Tiranë. Të gjitha rrugët, që nga ajo e Elbasanit, tek 9-katëshet dhe pjesë të tjera në kryeqytet janë përmbytur nga

BE: Jo Shqipërisë për negociatat, po Maqedonisë

Versioni i fundit që po qarkullon në Bruksel është ai që Shqipërisë nuk do ti hapen negociatat, por po shikohen versionet që JO-ja të jetë sa më e butë dhe

Rama sulmohet me midhje! ‘Pritje’ e paparë për kryeministrin në Sarandë

Një “pritje” e rrallë i është rezervuar kryeministrit Edi Rama në turin e tij sot në Sarandë, Delvinë e Finiq për nga mjetet që kanë përdorur protestuesit. Të ndalur tek

Edi Rama, ligj për të rikthyer Enver Hoxhën në Varrezat e Dëshmorëve

Erald Kapri Nuk po mjaftojnë skandalet korruptive të përditshme të qeverisë, por tani po vendos PPP edhe me historinë dhe ndjeshmërinë e shqiptarëve. Në mënyrë krejt tinëzare, të fshehtë, qeveria

Deutsche Welle: Refugjatët do dërgohen me anije në portin e Durrësit; malet e veriut do shërbejnë si barrierë natyrale

Hezitimi i Qeverisë shqiptare për të thënë një ‘jo’ të prerë për propozimin për ta kthyer vendin në një kamp gjigant refugjatësh, po ndikon që mediat e huaja ta paraqesin

Dokumenti / Katër shkelje në një tender nga Damian Gjiknuri. Pse ia dorëzoi ministri fushat e naftës kompanisë me lidhje ruse

Më 9 maj, ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, urdhëroi ngritjen e një grupi negociator për lidhjen e marrëveshjeve hidrokarbure për vendburimet Cakran-Mollaj, Gorisht-Kocul dhe Amonicë me kompaninë Transoil

Gazetarët e kronikës i sulen vettingut: Prokurori Gentian Trenova u shkarkua për arsye politike

Disa nga gazetarët më të njohur të kronikës i jane sulur gjatë këtyre dy ditëve KPK që shkarkoi paraditen e së mërkurës  prokurorin Gentian Trenova. Më poshtë është shënimi që

Tabaku: Dyfishohet taksa mbi ndërtesën, bizneset në prag falimentimi

Jorida Tabaku, nënkryetarja e Komisionti të Ekonomisë ka dalë sot para medias nga selia blu, për të denoncuar barrën e taksave të shtuara nga qeveria mbi bizneset. Barrës së taksave

Kaos me mungesën e patentave, por qeveria jep 2 miliardë lekë për sistemin!

Prej disa javësh, në sportelet e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor (DPSHTR) u paraqitën qindra qytetarë, të cilët kërkonin karton të ri për patentat. Ata kanë aplikuar

Vetingu, nis seanca për gjyqtaren Brikena Ukperaj Lubonja, ja pasuria e deklaruar

Ka dalë sot para komisionit të Vetingut, gjyqtarja e Apelit Vlorë, Brikena Ukperaj (Lubonja), anëtare për KED-s. Brikena Ukperaj (Lubonja) është subjekti i 16 që përballet me procesin e vetingut.

Çdo ditë kapen 10 emigrantë të ardhur nga Lindja, Shqipëria kthehet në portë hyrëse

Një numër në rritje emigrantësh nga Lindja e Mesme dhe Azia po kërkojnë azil në Shqipëri, një fenomen i padukshëm deri tani në këtë vend që njihet më shumë për

Punimet në aksin Tiranë – Durrës, Policia dhe ARRSH njoftojnë: Duroni deri nesër…

Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore kanë njoftuar dje, se deri sot, e premte ora 14:00, përfundon ndërhyrja për riparimin e shtresave asfaltike në segmentin rrugor Maminas – Sukth –

Shifra të frikshme, në Shqipëri në 4 ditë 57 raste të dhunës në familje

Dhuna në familjet shqiptare është një fenomen që po njeh shifra të frikshme kohët e fundit. Rasti më i rëndë ishte ai i së mërkurës në qytetin e Durrësit, ku

Shqipëri, ushqimet dhe pijet, çmimet më të larta të regjistruara ndonjëherë

Shqipëria nuk është aspak vendi më i lirë në Europë sa i përket çmimeve për mallrat e konsumit apo shërbimet. Eurostat thotë se, Shqipëria është më e shtrenjtë se Serbia