Sport

Mediat e Beogradit: Shaqiri na veshi me të zeza

Pasi gazeta serbe deshi të merr një prononcim nga Shaqiri, ai u përgjigj shkurt në gjuhën serbe : “Jo”. Heroi i fitores zvicerane ndaj Serbisë (2:1) në raundin e dytë

VIDEO/ Pas Donald Trump, ‘The Simpson’ parashikojnë dhe finalistët e Botërorit!

Do “godasin” edhe këtë herë në shenjë? Është përfolur shpesh për parashikimet serialit të famshëm vizatimor “The Simpsons” e tashmë vëmendja është rikthyer te futbolli. Janë mbi 15 raste që

VIDEO/ Pas Donald Trump, ‘The Simpson’ parashikojnë dhe finalistët e Botërorit!

Do “godasin” edhe këtë herë në shenjë? Është përfolur shpesh për parashikimet serialit të famshëm vizatimor “The Simpsons” e tashmë vëmendja është rikthyer te futbolli. Janë mbi 15 raste që

Belgjikë – Tunizi, thyen rekordin e këtij botërori

Sfida Belgjikë – Tunizi na ka dhuruar më shumë gola, emocione, por edhe një rekord të ri në Kupën e Botës. Belgjika ka fituar duelin ndaj Tunizisë me rezultatin e

Sa shumë penallti në vetëm 10 dite

Kampionati botëror 2018 është duke sjellë numër të madh të penalltive. Sistemi VAR në ndihmë të gjyqtarëve ka rritur numrin e penalltive në shifër aq të lartë sa që është

Zvicra mposht Serbinë, Festojnë edhe tifozët e Kroatë

Pas fitores së Zvicrës kundër Serbisë nuk kanë qenë vetëm zvicerjanët dhe shiptarët ata që festuan. Sipas gazetës ‘B92’ janë edhe kroatët ata që kanë festuar. Teksa me tej ajo

Shaqiri pjesë e formacionit më të mirë të ditës në Botëror

Dita e nëntë e Kampionatit Botëror ‘Rusia 2018’ ishte një nga më emocionueset për ndjekësit shqiptarë të futbollit. Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi ndaj Serbisë me rezultat 1-2, ndërsa golat u

Pas shqiponjës, Klopp konfirmon Shaqirin te Liverpooli. Ja çfarë shkruan…

Xherdan Shaqiri, ishte padyshim protagonisti kryesor i sfidës së sotme ku Zvicra fitoi përballë Serbisë. Menjëherë pas kësaj të shumë tifozë britanik i kanë bërë thirrje Liverpoolit për të nënshkruar

Serbia nuk përmbahet nga dëshpërimi, ankohet në FIFA për fesimet dhe gjyqtarin

Serbët nuk arrijnë të përballojnë dëshpërimin pas humbjes nga Zvicra. Mediat në Serbi raportojnë se Federata Serbe e Futbollit do të reagojë zyrtarisht për gjyqtarin e takimit, Felix Brych dhe

FOTO/ Shaqiri nuk ndalet, ja çfarë ka postuar sot në Instagram

Granit Xhaka shënoi një gol fantastik për të barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Serbisë. Por në minutën e fundit të ndeshjes, ishte ‘xhuxhi magjik’, Xherdan Shaqiri që gjunjëzoi serbët me

The Guardian: Pas festimeve me shqiponjë do të rriten tensionet në Ballkan

Gazeta britanike ‘The Guardian’ ka kritikuar Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin për festimet e tyre me shqiponjë. Një ditë pas ndeshjes të cilën Zvicra e fitoi 2 me 1 kundër

Tërbohen Serbët, kërkojnë ndëshkimin nga FIFA të Xhakës dhe Shaqirit

Mediat serbe kanë reaguar menjëherë ndaj festimit me simbolin e shqiponjës nga dy lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, Xhaka e Shaqiri, duke e quajtur si provokim. Madje “Kurir” shkruan

Shqiponja e Xhakës dhe Shaqirit e çmend Serbinë

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan me simbolin e shqiponjës dy krenare kur shënuan kundër Serbinë në kuadër të Kupës së Botës në Rusi. Kjo ka bërë që të reagojnë

Historia prekëse e Xherdan Shaqirit, s’kishte para as për stërvitje

Xherdan Shaqiri dha një intervistë të gjatë për The Players Tribune, në këtë intervistë shqiptari nga Kosova ka shpjeguar në detaje jetën e tij dhe karrierën sportive që nga fillimi

Brazili zhgënjen në pjesën e parë me Kosta Rikën. Rezultati dhe statistikat

Në “Saint Petersburg Stadium” po luhet sfida e vlefshme për Grupin E të Botërorit mes Brazilit dhe Kosta Rikës. Në pjesën e parë asnjëra prej skuadrave nuk ka mundur të

Çfarë Zhgënjimi! Edhe statistikat kundër Messit, bëri më pak pasime se portieri

Pas humbjes së Argjentinës që pothuajse e ka nxjerrë jashtë Botërorit, kritikat janë drejtuar nga Leo Messi. Ylli i Barcelonës zhvilloi një ndeshje nën mesatare ndaj Kroacisë dhe statistikat e

Video mallëngjyese, komentatorët sportivë qajnë në studio kur këndohet himni kombëtar

Dy prezantues lokalë futbolli janë pushtuar nga emocionet, si çdo tifoz i thjeshtë, duke harruar detyrën për të cilën ishin në studion televizive. David Samudio dhe Miguel Angel Remón shpërthyen

Maradona në lot, pasardhësi i tij nuk i ngjan aspak

Argjentina ishte skuadra e kuotuar ndër favoritet kryesore për triumfin në Rusi 2018. Pak për faktin se ishte nënkampione e botës në fuqi, pak se Albiceleste kishte repartin ofensiv më

Brazili u ankua për VAR-in, ja përgjigjen nga FIFA!

Në ndeshjen mes Brazilit dhe Zvicrës të mbyllur në barazim 1-1, u regjistruan disa momente të dyshimta për të cilat u duk sikur sistemi VAR nuk ndërhyri siç edhe e

Tifozët të pamëshirshëm me Messin: Të largohet, të shijojë pensionin!

Tifozët në Twitter janë treguar të pamëshirshëm me Lionel Messin. Pasi Kroacia i dha një leksion të mirë ekipit të Sampaolit, tifozët e nxisin sërish Messin të japë dorëheqjen nga

Skenari se si Argjentina mund të kualifikohet

Argjentina mund të quhet me një këmbë jashtë Botërorit. Pas 2 ndeshjeve, Messi me shokë kanë grumbulluar vetëm 1 pikë në Grupin D, por gjithsesi tashmë i kanë disa shpresa

Rusët me serbët kundër Zvicrës, shkak Kosova. Policia u ndalon zviceranëve në stadium…..

“Serbët dhe rusët janë vëllezër në frymë për shkak të historisë. Zvicra ka sot një ndeshje në Kupën e Botës në Kaliningrad. Forcat ruse të sigurisë janë nxitur të ndalojnë

Franca kualifikohet me Mbappe, Peruja jashtë Botërorit

Franca ka marrë një fitore të vështirë por shumë të rëndësishme për kalimin në fazën tjetër. “Gjelat” fituan me rezultatin 1-0 përballë Perusë që detyrohet t’i thotë lamtumirë Kampionatit Botëror.

FOTO/ Zvicër-Serbi, një kriminel lufte i ‘hedh benzinë zjarrit’

Mbrëmjen e nesërme do të luhet në Rusi ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës, e vlefshme për Grupin E. Ndeshja në fjalë ka marrë vëmendje të veçantë edhe për faktin se

Sampaoli i del në krah Mesit: Mos e vini nën presion!

“Ky Botëror ka qenë shumë i komplikuar për shumë skuadra të ashtuquajtura favorite, të cilat mendonin se do të fitonin që në ndeshjen e parë. E njëjta gjë na ndodhi

VIDEO/ Shihni çfarë atmosfere krijojnë tifozët e mrekullueshëm anglezë

Nëse në Francë, gjatë “Euro 2016”, anglezët zunë faqet e para të shtypit botëror për shkak të përleshjeve të dhunshme me huliganët rusë, këtë herë në Rusi, tifozët më të

Batuta/ Hasan Gurabardhi: Tani që nuk është Italia, Ed Rama është tifoz me Kolumbinë

Hasan Gurabardhi, një nga trajnerët më të mirë në Volejbollin shqiptar, ka bërë dhe batutën më të bukur sa i përket këtij kampionati botëror. Gjatë mbrëmjes së sotme i ftuar

Flet mamaja e Messit, zbulon ëndrrën e Leos dhe tregon ç’ndodhi pas Islandës…

Pas barazimit ndaj Islandës, tashmë Argjentina nuk mund të gabojë sërish edhe pse ndeshja e radhës është ndaj një kundërshtari të fortë si Kroacia. Një ndeshje tejet e rëndësishme mbi

Ronaldos i mjaftojnë 4 minuta me Marokun

Sërish Cristiano Ronaldo dhe sërish në minutën e 4 të ndeshjes, ashtu siç ndodhi edhe në përballjen me Spanjën. Ylli portugez ishte autor i golit të vetëm të 45 minutave

Shfaqet Dybala tek Argjentina, thotë këto fjalë për Leo Messin

Pas barazimit me Islandën, Argjentina nuk duhet të gabojë përballë Kroacisë dhe ai që shpreson të ketë një shans për t’u aktivizuar në këtë ndeshje është fantazisti i Juventusit, Paolo