Rajoni

Partizani i Beogradit me fjalë emocionuese për Vokrrin: Faleminderit për të gjitha

Faqet e përkujtimeve nëpër gazetat serbe janë mbushur me fotografi të Fadil Vokrrit dhe me fjalë falënderuese ndaj tij. Bardh e zinjtë “Partizani” kanë mbushur faqet e përkujtimeve nëpër gazetat

‘Pusho në paqe baba legjendar”. Mesazhi prekës i Gramoz Vokrrit për të atin

Gramoz Vokrri ka shkruar një mesazh mjaft emocionues për babanë e vet, legjendën e futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, i cili vdiq dje nga një sulm në zemër. Gramozi, njëri

Delegacion i posaçëm nga Serbia në varrimin e Fadil Vokrrit

Sot do ti jepet lamtumira e fundit Fadil Vokrrit. Në mesin e delegacioneve të shumta që do të jenë prezente për t’i dhënë lamtumirën e fundit presidentit të FFK-së, Fadil

Sot Kosova në ditë zie, varroset legjenda e futbollit Fadil Vokrri

Kosova sot është në ditë zie, në përkujtim të legjendës së futbollit kosovar Fadil Vokrrit, i cili ndërroi jetë mëngjesin e së shtunës.Vendimin për ditë zie shtetërore e ka kumtuar

Njeriu i Putinit që synon operacione të errëta në Maqedoni

Maqedonia është shndërruar gjithnjë e më shumë në destinacionin e strategëve politikë të Kremlinit, ideologëve që mbështesin veçantinë e Rusisë, apo misionin ortodoks të Moskës në botën sllave dhe në

Vokrri vdiq vetëm pak ditë para ditëlindjes së tij

Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë sot pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore. Lajmi është konfirmuar pë Gazetën Olle nga familjarë të tij. Vokrri ka ndërruar jetë në moshën

Sot, 19 vjet nga kapitullimi i Millosheviçit

Sot bëhen 19 vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes ushtarako-teknike të Kumanovës, me të cilin iu dha fund luftës në Kosovë, duke u dorëzuar ish-ushtria e Jugosllavisë dhe kapitullimi i kriminelit

Aksident tragjik në Greqi, vdesin 6 emigrantë, 3 janë fëmijë

Gjashtë emigrantë, tre prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën në një aksident që ka ndodhur në Greqi. Ngjarja u regjitrua në aksin rrugor Ksanthi-Kavala, në pjesën veriore të vendit.

Reagime edhe nga Serbia: Ministri serb kujton Fadil Vokrrin

Ministri i Administratës Publike në Qeverinë e Serbisë, Branko Ruzhiq ngushëlloi për vdekjen e Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri. Vokrri në vitet e 80-ta kishte luajtur

Foto të dhimshme: Trupi i Fadil Vokrrit dërgohet në Institutin e mjekësisë ligjore

Legjenda e futbollit kosovar ka ndërruar sot jetë në moshën 57 vjeçare, pas një sulmi në zemër. Trupi i tij aktualisht po dërgohet për obduksion në institutin e mjekësisë ligjore.

Haradinaj për Vokrrin: Tërë jetën e shkriu që t’i japë emër atdheut

Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e legjendës së futbollit kosovar. Thotë se Fadili ishte motivues i madh yni që na dha zemër për të dalë fitues nga të

Presidenti Thaçi për vdekjen e Vokrrit: Dhimbje e madhe për mbarë kombin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e Fadil Vokrrit i cili ndërroi jetë sot. Ylli i futbollit kosovar Fadil Vokrri ka vdekur pas një sulmi në zemër. Lajm

Skandaloze/ LGBT organizon iftar në Tetovë, irritohen besimtarët (FOTO)

Qendra për mbështetje të komunitetit të LGBTI-së në Tetovë, LGBTI Junited në faqen e tyre në fejsbuk kanë paralajmëruar për një iftar që kanë organizuar për të marten e ardhshme

Aksident tragjik në Greqi, vdesin 6 emigrantë, 3 janë fëmijë

Gjashtë emigrantë, tre prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën në një aksident që ka ndodhur në Greqi. Ngjarja u regjistrua në aksin rrugor Ksanthi-Kavala, në pjesën veriore të vendit.

Absurdi nga Gjermania, dëbohet familja shqiptare e integruar prej vitesh

Familja Gashi duhet të lëshojë Lauterbach-in, edhepse ajo është integruar mirë. Para tre vitesh çifti Adriana dhe Shpetim Gashi erdhën nga Kosova në Gjermani, në atë kohë me dy fëmijë.

Tur lobimi për liberalizimin e vizave, Veseli merr përkrahjen e Austrisë

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në kuadër të një vizite zyrtare në Austri gjatë së enjtes, është pritur në një takim të veçantë nga kryetari i Parlamentit austriak,

Frashër Krasniqi thotë se është penduar për konfliktin fizik me Milaim Zekën

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Frashër Krasniqi ka kujtuar përplasjen fizike të vitit të shkuar me Milaim Zekën, duke numëruar faktorët që kanë çuar në incident, për të cilin ka kërkuar

Thaçi paguan mbi gjysmë milioni euro për një takim me Trump

Gjithsej 517 mijë e 198 euro e 56 cent para të buxhetit të shtetit, në janar të këtij viti, Presidenca i kishte ndarë për një kompani lobuese amerikane, e afërt

Emri i Maqedonisë, grekët paralajmërojnë protesta të reja në Athinë

Pak ditë përpara Samitit të NATO-s në Bruksel kur Maqedonia pritet të marrë ftesën për anëtarësim në Aleancë, më 8 korrik në Athinë janë paralajmëruar protesta kundër zgjidhjes që do

Deputeti grek, për “ujë të ftohtë” kolegët: Shumica nga ju janë me prejardhje shqiptare!

Tema e shqiptarëve shpesh herë bëhet objekt debati në parlamentin grek. Deputeti arvanitas i “Syriza”-s, Emanouil Glezos, ka rrëfyer nga podiumi i parlamentit se më shumë se gjysma në sallë

Serbia i ankohet Rusisë për ”sulmet ndaj serbëve në Kosovë”

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq në bisedë me ambasadorin rus në Beograd Aleksandar Çepurin ka shfaqur brengosjen për shkak të, siç ka thënë, sulmeve të shpeshtuara ndaj serbëve në Kosovë.

Federata europiane e gazetarëve: Hetime rreth vrasjes së gazetarëve në Kosovë

Kuvendi i Federatës Europiane të Gazetarëve (EFJ) sot e ka miratuar njëzëri Rezolutën me të cilën kërkohen hetime rreth vrasjes së gazetarëve në Kosovë. Rezoluta është propozim i Shoqatës së

Burri me dashnoren bëjnë plan për ta vrarë dhe të fitojnë 250.000 euro…

Në gjykatën rajonale të Hamburgut ka nisur procesi gjyqësor ndaj një 39-vjeçari dhe dashnores së tij të të njëjtës moshë, te cilet akuzohen për veprën penale “tentativë për vrasje”. I

“Ejani me flamuj kombëtarë”/ Grekët kundër termit “Maqedoni”, protestë në 23 qytete

Protesta kundër emrit historik të Maqedonisë janë planifikuar në 23 qytete në Greqi. Organizata “Komiteti për Grekinë e Maqedonisë” ka ftuar qytetarët të mblidhen në sheshe me flamuj grekë dhe

Pamje lufte: Kur serbët plaçkitnin dhe digjnin shtëpitë e kosovarëve

Përveç që na kanë masakruar fëmijë, gra e pleq, kriminelët serbë edhe kanë plaçkitur në Kosovë. Kjo video është dëshmia më e mirë dhe ku bota e civilizuar është tronditur

Vjen më në fund lajmi i mirë për ata që duan punë sezonale në Gjermani

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka kërkuar nga Gjermania një marrëveshje për punësim sezonal. Këtë e ka kërkuar në një takim me një delegacion të Ministrisë Federale

Hyn në fuqi demarkacioni i kufirit mes Kosovës dhe Malit të Zi

Marrëveshja e demarkacionit Kosovë- Mali i Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor. Në emër të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, ambasadori i Kosovës në Malin e

Kreu i Komunitetit Mysliman të Maqedonisë refuzon iftarin e presidentit: Nuk pranon gjuhën Shqipe

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi, e ka refuzuar ftesën për iftar nga ana e presidentit të vendit Ivanov, raporton ‘Agjencia Ina’. Në reagimin e BFI-së thuhet se mospjesëmarrja

Kur 5 vjeçaren nga Deçani e fejuan me 45 vjeçarin

Hyrije Hakija nuk kishte përfillur urdhrat e prindërve. Kishte nisur shkollimin. Që në moshën pesë vjeçare fati i vogëlushes Hyrije Hakija nga Isniqi i Deçanit ishte i përcaktuar. Prindërit e

Audio-përgjimi ‘trondit’ Kosovën. Dy zyrtarë të Albin Kurtit, aferë korruptive

Nexhat Kryeziu dhe Liridon Latifi, kanë planifikuar dhe zbatuar një skemë të prishjes së një konkursi për dhënien me qira të lokaleve komunale afër Katedralës. Të pakënaqur me fituesit e